facebook
twitter
youtube
mail
+38 067 629 42 77
+38 067 735 00 71

Історія родини з м. Маріуполь в проєкті "Тобі слід знати про туберкульоз!"

Понад два роки  Приморський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Маріупольської міської ради приймає участь у проєкті «Тобі слід знати про туберкульоз», що впроваджується МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я». Під час надання соціальних послуг різним верстам населення міста Маріуполь соціальними працівниками проводяться скринінгові анкетування на симптоми туберкульозу. За результатами анкетування проводиться роз’яснення про захворювання на туберкульоз та у разі позитивного результату скринінгу, мотивування клієнтів щодо необхідності звернення до медичного закладу за отриманням відповідної медичної допомоги.

В 2019 році до центру звернулась Маргарита (ім’я членів родини змінено), яка постраждала від домашнього насилля з боку повнолітнього сина Дмитра. Жінка повідомила, що Дмитро зловживає алкогольними напоями, не працює.

Під час роботи з сім’єю, було проведено скринінгове анкетування на симптоми туберкульозу у членів родини. Згідно результатів анкетування було виявлено симптоми туберкульозу у батька родини Михайла, матері Маргарити та їх повнолітнього сина Дмитра. Родину  було направлено до Центру первинної медико-санітарної допомоги №2  на обстеження. Результати проходження рентгену/флюорографії показали наявність у Михайла двосторонньої пневмонії. Обстеження мокротиння методом молекулярної генетики (GeneXpert) показали наявність у Дмитра туберкульозу (відкрита форма). Чоловіків  було госпіталізовано до спеціалізованих медичних закладів та забезпечено відповідним лікуванням.  

Завдяки проєкту «Тобі слід знати про туберкульоз!» багато родин серед найбільш уразливих груп населення, перебуваючи у складних життєвих обставинах, отримують підтримку та своєчасне виявлення  туберкульозу і отримують можливість долати хворобу. В даному випадку при співпраці лікаря та соціального працівника родина отримала необхідну медичну та соціальну підтримку. Михайло пройшов лікування від пневмонії та одужав. Після проходження лікування Дмитром, йому було надано допомогу в проходженні МСЕК та отримання групи інвалідності. Наразі чоловік отримує пенсію та має змогу підтримувати своє здоров’я. Завдяки успішної взаємодії Дмитра із психологом, чоловік отримав навички управління гнівом, пройшов курс реабілітації та на сьогодні вільний від алкоголю.

Спеціалісти Центру підтримують зв’язок з членами родини та надають консультації з різноманітних питань.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 067 629 42 77
+38 067 735 00 71
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України