facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Історія родини в м. Харків в проєкті "Тобі слід знати про туберкульоз!"

Соціальні працівники проєкту «Тобі слід знати про туберкульоз» (далі – проєкт), що впроваджується Міжнародною громадською організацією «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я співпрацюють з  багатьма державними закладами міста Харкова. Так  через співпрацю з центром соціальних служб  одного із районів  до нас потрапила  дружина учасника АТО,  який повернулися  із зони бойових дій. Вона розповіла, що  її чоловік, Юрій (ім’я змінене) після повернення із зони АТО став дуже часто вживати алкогольні напої, курити та агресивно поводитися, навіть піднімати  на неї руку. При цьому вона зазначила, що він постійно кашляє, а у родині виховується неповнолітня дитина шести років.

Під час консультування соціальним працівником проєкту,  жінку було поінформовано про реалізацію у м. Харкові проєкту «Тобі слід знати про туберкульоз»  та було запропоновано передати цю інформацію чоловікові. Також жінку було проконсультовано з питань дій у випадку домашнього насильства, у тому числі щодо тимчасового  влаштування до Центру надання допомоги постраждалим від насильства (далі - ЦНДПН) для тимчасового безпечного перебування.

Завдяки плідній роботі  соціального працівника проєкту з сім’єю  Юрій звернувся до соціального працівника проєкту та розповів, що він сам занепокоєний станом свого здоров’я, помітив, що  відстані, які він долав без будь-яких значних зусиль, тепер викликають у нього відчуття передчасної втоми, а коли він вживає алкоголь, йому становиться значно легше.

Соціальним працівником проєкту було запропоновано чоловіку пройти безкоштовне обстеження на туберкульоз, надано контакти для зв’язку з лікарем. Наступного дня Юрій  вирішив скористатися такою можливістю та звернувся до вказаного лікаря, де йому була надана кваліфікована допомога, у той же день чоловік пройшов необхідне обстеження. Результати обстеження (аналіз мокротиння, рентгенологічне дослідження) показали наявність у Юрія закритої форми туберкульозу. Завдяки участі у проєкті чоловік отримав необхідну інформацію, відповідне направлення, як результат, його терміновою було госпіталізовано до спеціалізованого медичного закладу та забезпечено відповідним лікуванням.

Але у родині продовжувалися скандали та бійки, Юрій все більше зривався на дружині, вона вже не могла терпіти та звернулася до Центру надання допомоги постраждалим від насильства, отримала разом з дитиною допомогу у тимчасовому безпечному перебуванні, де і знаходиться по теперішній час. Вона не приховує від спеціалістів, що її чоловік має захворювання на туберкульоз. Жінці надають послуги соціальний працівник  проєкту та  спеціалісти ЦНДПН. Вона отримує психологічні, юридичні та інші послуги у залежності від потреб. Жінка пройшла скринінгове анкетування, за направленням спеціаліста із проєкта,  пройшла необхідне обстеження та, на щастя, виявилася здоровою. Спеціаліст проєкту продовжує у телефонному режимі спілкуватися з хворим чоловіком жінки, але  на даний час важливим питанням залишається мотивування матері на  проведення профілактичного лікування дитини тому, що вона довгий час була контактна з батьком.

Слід зазначити, що наразі виникає гостра потреба у рамкам проєкту розширити  спектри  і охоплювати скринінговим анкетуванням та подальшою роботою усіх членів сімей, які беруть участь у проєкті,   особливо – дітей.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України