facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Історія успіху роботи фахівців Донецького обласного ЦСССДМ в проєкті "Тобі слід знати про туберкульоз!"

За підтримки Міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я» та Міжнародної громадської організації «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» на території Донецької області реалізується проєкт «Тобі слід знати про туберкульоз». Донецький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є невід’ємною частиною вищезазначеного проєкту.

З 2019 року заходи проєкту розширено: команди проєкту у складі соціального та медичного працівника почали робити виїзди й на територію так званих “сірих зон” Луганської та Донецької областей. Мешканці цих територій мають обмежений доступ до медичних послуг. 

В умовах пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги стало значно більше через карантин, багато хто залишився без роботи. На даний час допомога населенню «сірих зон» є особливо актуальною.

Завдяки одному з таких виїздів мобільною бригадою було виявлено родину, в якій виховуються двоє дітей, в тому числі новонароджена, матері було надано низку соціальних послуг, в тому числі інформацію про попередження випадків захворювання на туберкульоз і проведено скринінг - опитування. Через деякий час жінка подзвонила спеціалісту з проханням навідатись знову у зазначений день з мобільною лабораторією та медиком для подальшої співбесіди. Темою цієї розмови було захворювання її сестри на туберкульоз.

З розповіді жінки стало відомо подробиці її хвороби та пов’язані з цим проблеми, які на собі відчула вся родина, яка була змушена навіть змінити місце проживання. Родина була попереджена щодо конфіденційності отриманої інформації. Після тривалого діалогу жінка, нарешті, дала згоду на медичне обстеження в супроводі спеціаліста Центру.

За сприяння лікаря, який співпрацює з Центром за проектом «Тобі слід знати про туберкульоз», жінці було зроблено відповідні обстеження, хворій було запропоновано звернутися до тубдиспансеру. У супроводі спеціалісту родина відвідала лікаря фтизіатра тубдиспансеру, де членів сім’ї хворого було обстежено, а жінку поклали до стаціонару.

Було надано рекомендації щодо дезінфекції житла, якісного харчування, підвищення імунітету та необхідності контрольного обстеження надалі.

Завдяки виїздам мобільних бригад та злагодженої взаємодії з медичними працівниками послуга скринінгу на симптоми туберкульозу максимально наближається до клієнта,  а завдяки цьому - оперативному забору мокротиння та його транспортуванню до лабораторії для аналізу.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України