facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Історія успіху Добропілля в проєкті "Тобі слід знати про туберкульоз!"

У Добропільському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (ДМЦСССДМ) на соціальному обслуговуванні перебуває Анастасія, яка опинилася у складних життєвих обставинах. Хочеться зазначити, що з Анастасією спеціалісти центру знайомі ще з часів, коли та ще була дитиною,- вона виховувалася в багатодітній родині. Мати Анастасії виховувала п’ятьох дітей та була матір’ю – одиначкою. В певний період життя мати Анастасії захворіла на туберкульоз та проходила лікування стаціонарно, на цей час діти були поміщені на Державне забезпечення. Після лікування мати поновилася в батьківських правах та продовжила виховання дітей.

Під час чергового спілкування з Анастасією, в приміщенні ДМЦСССДМ, фахівець відмітила, що жінка кашляє і виглядає не як зазвичай, враховуючи історію з її матір’ю, запропонували пройти анкетування в рамках проєкту «Тобі слід знати про туберкульоз!», який реалізується Міжнародною громадською організацією «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» в рамках гранту Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Завдяки скринінгу та знанням фахівця, отриманим за час роботи в проєкті, вдалося побачити наявні симптоми туберкульозу.  Фахівець видала направлення на обстеження до медичного закладу, в рамках проєкту,  та наголосила, що обстеження є обов’язковим, адже анамнез її родини каже про те, що Анастасія знаходиться у групі ризику.

Клієнтка прислухалась до порад фахівця і почала проходити обстеження в КНП «Добропільська лікарня інтенсивного лікування»: у протитуберкульозному кабінеті було проведення дослідження методом мікроскопії та зроблено рентген органів грудної клітини, а також зразки мокротиння були направлені на дослідження молекулярно-генетичним методом до міста Покровськ.

Після завершення обстеження у клієнтки підтвердився туберкульоз. Жінка пройшла курс лікування, який контролювали лікарі і фахівець Центру, адже вона з числа родин, які перебувають у складних життєвих обставинах. На даний час Анастасія має позитивний результат у лікуванні. 

Тож з упевніністтю можна сказати, що участь нашого міста в реалізації проєкту «Тобі слід знати про туберкульоз!» приносить свої позитивні результати. За час роботи в проєкті фахівці Добропільського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді стали більш обізнаними в питаннях виявлення туберкульозу, його профілактики та передачі, що дуже допомагає у роботі з клієнтами, які опинилися у складних життєвих обставинах. Налагоджено тісну співпрацю між соціальними фахівцями та медиками, що дає можливість чітко відпрацьовувати кожен випадок.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України