facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Історія успіху в проєкті "Тобі слід знати про туберкульоз!" (Рубіжне)

Кожен з хворих на туберкульоз має свою «сумну» історію…

Тетяна (ім'я змінено), мешканка м. Рубіжного Луганської обл.,  перебуває під наглядом лікарів…

В її колишнього співмешканця наприкінці 2019 року було виявлено «відкриту» форму туберкульозу, проте він досить легковажно відносився до лікування, до того ж мав схильність до алкогольних напоїв. Тому не відразу пройшов необхідний курс. Серед контактних осіб, які повинні знаходитися під наглядом фтизіатра, Тетяна не перебувала  у зв'язку з тим, що співмешканець зареєстрований в іншому районі. На жаль,  Тетяна теж   не звертала особливої уваги на своє здоров'я.

Допоміг проєкт "Тобі слід знати про туберкульоз!", який реалізується Міжнародною громадською організацією "Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я". У травні 2020 року до центру соціальних служб були запрошені на черговий тренінг  особи із сімей, які знаходяться у складних життєвих обставинах (слід зазначити, що  під час карантинних обмежень групові заходи у центрі проводяться з кількістю до 10 учасників та з використанням засобів індивідуального захисту). Після тренінгу  соціальні працівники -   учасники проєкту «Тобі слід знати про туберкульоз!», запропонували присутнім пройти скринінгове опитування, яке допомагає визначити, чи  потребує людина  обстеження на ТБ.  Після чого у Тетяни  було виявлено симптоми, що свідчать про ймовірність туберкульозу, особливо  з огляду на контакт з хворим. Раніше жінка не пов'язувала  симптоми з туберкульозом, бо в минулому році   перенесла  травму грудної клітини, і вважала, що  інколи погане самопочуття - це ускладнення після травми. З Тетяною було проведено консультацію, запропоновано обстеження на туберкульоз в КНП «Рубіжанська центральна міська лікарня», направлено до лікаря - фтизіатра. На цю пропозицію вона неохоче, але погодилася.

В протитуберкульозному кабінеті проведено дослідження мокротиння молекулярно- генетичним методом та методом мікроскопії, зроблено рентгенографію органів грудної клітини. Було підтверджено туберкульоз легень. Пацієнтка вдало розпочала лікування у фтизіатра за схемою чутливого туберкульозу. А незабаром отримано дані тесту лікарської чутливості - діагностовано мультирезистентний туберкульоз. Схему лікування переглянуто.

Одночасно з Тетяною працював психолог центру щодо зміни  способу її життя, підвищення самооцінки тощо. На сьогодні, Тетяна вийшла з-під негативного впливу колишнього співмешканця, не підтримує з ним відносини, перебуває на обліку в центрі зайнятості. По закінченню лікування планує влаштуватися на роботу.

Тож, як бачимо, проєкт ««Тобі слід знати про туберкульоз!» дійсно допомагає своєчасному виявленню туберкульозу серед найбільш уразливих груп населення, які опинилися в складних життєвих ситуаціях, і надає можливість не тільки цим людям подолати  хворобу завдяки командній роботі  соціальних працівників  з лікарем, але й перервати ланцюги передачі туберкульозного збудника, особливо найнебезпечніших його форм - мультирезистентних.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України