facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Історія успіху в проєкті «Тобі слід знати про туберкульоз!»

За підтримки МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» та  МБФ «Альянс громадського здоров’я»  на території м. Краматорська Донецької області реалізується проєкт «Тобі слід знати про туберкульоз!». Соціальні працівники надають соціальні послуги інформування та консультування, забезпечуючи проведення скринінгового анкетування на симптоми туберкульозу серед внутрішньо-переміщених осіб, та з 2020 року сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Робота в проєкті сприяє налагодженню контакту між соціальним працівником та клієнтом, а також формуванню довіри до соціального працівника. Завдяки проведеним безкоштовним обстеженням в рамках проєкту, у населення є можливість виявити захворювання на ранніх етапах та отримати відповідне лікування.

На початку травня до Краматорського МЦСССДМ з метою вирішення існуючих проблем звернулась жінка (назвемо її- Ірина), яка є внутрішньо переміщеною особою та перебуває у складних життєвих обставинах. В ході консультації з’ясувалося, що жінка потерпала від фізичного насильства з боку чоловіка, усе це супроводжувалося систематичним побиттям, приниженням та погрозами на адресу клієнтки. Після кількох таких побиттів, Ірина почала відчувати біль в грудях. Але до лікарні звернутися не могла.

Під час складання акту оцінки потреб особи у соціальних послугах, було з’ясовано, що жінка не мала підписаної з лікарем декларації, та через це не мала можливості звернутися до лікарні за медичною консультацією. Для вирішення цього питання до опитування був залучений соціальний працівник проєкту «Тобі слід знати про туберкульоз» та за його сприянням, клієнтку було направлено на медичне обстеження до КНП «ЦПМСД №1» Краматорської міської ради, де жінка отримала медичну консультацію та пройшла первинне обстеження, після чого клієнтку було направлено на рентген легень. Рентген обстеження виявило затемнення на легенях, які свідчили про можливу загрозу інфікування туберкульозом. Ірина була дуже налякана, але після дообстеження (мікроскопії та молекулярної генетики мокротиння GeneХpert), загрозу інфікування було виключено.

Клієнтці був наданий перелік лікарів, з якими можна скласти та підписати декларацію в лікарнях м. Краматорська. Весь час Ірину супроводжував та підтримував спеціаліст проєкту. Клієнткою було складено та підписано декларацію з сімейним лікарем за місцем проживання, отримано гуманітарну допомогу у вигляді засобів індивідуального захисту (маска, латексні рукавички, бахіли).

Участь у проєкті не тільки формує та підвищує рівень обізнаності клієнтів з питань захворювання та профілактики туберкульозу, а й підвищує довіру до соціального та медичного працівника, готовність клієнтів до діагностування та лікування захворювань.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України