facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Історія успіху Бахмутського району в проєкті "Тобі слід знати про туберкульоз!"

Ось вже другий рік поспіль в Бахмутському районі  за сприянням МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я реалізується проєкт «Тобі слід знати про туберкульоз!». В рамках проєкту плідно працювали і надалі працюють фахівці «Бахмутського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді», КНП «Центр первинної медико- санітарної  допомоги Бахмутської районної ради», ВСП КЗОЗ «Обласний клінічний протитуберкульозний диспансер» та КНП «Донецький обласний центр з профілактики та боротьби із СНІДОМ».

Основним завданням соціальних працівників є: проведення скринінгового анкетування на наявність симптомів туберкульозу серед внутрішньо переміщених осіб, населення так званої сірої зони та сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, консультування та направлення тих, у кого виявлено симптоми туберкульозу. І ось тут не завжди все йде за алгоритмом: не всі громадяни, отримавши талон-направлення на подальше обстеження, доходять до лікаря з різних причин (відсутність транспортного сполучення, коштів, легковажне ставлення до власного здоров’я). Саме тому, в Бахмутському районі успішно працює пересувний флюорограф, який згідно графіку  постійно виїжджає до населених пунктів і безкоштовно проводить обстеження, тим самим надаючи населенню можливість пройти необхідне обстеження без зайвих затрат. Соціальні працівники, знаючи розклад роботи флюорографу, запрошують людей пройти обстеження, які після скринінгового анкетування мають симптоми туберкульозу. Контингент, як ви розумієте, дуже різний і деколи доводиться вести, так би мовити, за руку і контролювати, доки клієнт не пройде обстеження. Це вдається тільки завдяки роботі флюорографу, адже саме такі клієнти і не доходять до лікаря, а так-  в кожному населеному пункті можна швидко обстежити групу ризику. Позитивним є ще те, що саме коли соціальний працівник працює під час роботи пересувного флюорографу, то на 100% зростає довіра до соціального працівника, налагоджується контакт між соціальним працівником та клієнтом. Клієнти, які пройшли скринінгове анкетування, приводять своїх родичів, сусідів, знайомих.

Взагалі дуже гарно, коли послуга приходить  до клієнта, особливо коли людина проживає в сірій зоні, в постійній емоційній напрузі, з відсутністю транспортного сполучення, навіть коли вона бажає обстежитись, але, з певних причин,- не може. І тут робота соціальних працівників разом з пересувним флюорографом дуже доречна. Адже своєчасне виявлення недуги – це один з основних критеріїв успішного лікування та запобігання розповсюдження цієї небезпечної хвороби.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України