facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Історія успіху проєкту "Тобі слід знати про туберкульоз!"

Туберкульоз: історія Івана (ім’я змінене)

Іван звернувся телефоном до Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова, щоб дізнатися, які документи потрібні для того, щоб призначити його сину статус дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Спеціаліст Центру проконсультувала Івана, запропонувала йому завітати до Центру та надати необхідний пакет документів. Також, було наголошено на тому, що Іван обов’язково повинен бути у захисній масці та рукавичках, з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

Наступного дня Іван завітав до Центру, дотримуючись норм індивідуального захисту, залишив відповідну заяву та домовився зі спеціалістами щодо дня нанесення візиту до його родини, з метою здійснення оцінки потреб.

Під час проведення бесіди із членами родини Івана (він у цей час був на роботі), спеціалісти помітили, що його дружина чимось дуже занепокоєна. На питання фахівців жінка відповіла, що її турбує стан чоловіка. Вона повідомила, що у колеги Івана нещодавно діагностували відкриту форму туберкульозу і вона дуже непокоїться, що і її чоловік міг заразитися на цю небезпечну інфекційну хворобу. Про свої занепокоєння вона розповіла чоловікові, але він сказав, що імунітет у нього стійкий до всіх хвороб і тим паче, почуває він себе добре і ні на що не скаржиться. Спеціаліст Центру відповіла, що це не марні занепокоєння і що дійсно в Івана була можливість заразитися і щоб спростувати це або підтвердити, у будь-якому разі необхідно пройти обстеження. Спеціаліст повідомила, що за сприянням міжнародної громадської організації «Соціальні ініціативи з охорони праці і здоров’я» діє проєкт «Тобі слід знати про туберкульоз!» і у клієнтів Центру є можливість безкоштовно пройти обстеження на туберкульоз, та у разі його підтвердження – отримати необхідне лікування. Дружина Івана пообіцяла вмовити чоловіка пройти обстеження заради спокою родини.

Наступного дня Іван завітав до Центру щоб отримати направлення на обстеження до медичного закладу.

Після завершення обстеження (флюорографія, обстеження мокротиння методом мікроскопії та методом молекулярної генетики GeneXpert) в Івана підтвердилася закрита форма туберкульозу. Закрита форма означає, що збудники туберкульозу знаходяться в тілі хворого, проте імунна система попереджує їх розповсюдження. Це означає, що в цієї особи немає симптомів (ознак) туберкульозу і що вона не є заразною, цим і можна пояснити гарне самопочуття Івана.

На сьогодні, Іван продовжує отримувати необхідне лікування та консультації лікаря. Самопочуття в нього досить добре, але він досі не може повірити, що міг так легковажно ставитися до свого здоров’я та здоров’я близьких. Спеціалісти Центру підтримують з родиною Івана телефонний зв’язок, дізнаються у лікаря як проходить лікування. Нещодавно за сприянням Центру, родині було надано захисні маски.

Пам’ятайте — туберкульоз практично завжди може бути вилікуваний. Тому будьте здорові, бережіть себе та ваших близьких!

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України