facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Історія успіху Слов`янського району проєкту "Тобі слід знати про туберкульоз!"

За підтримки Міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я» та Міжнародної громадської організації «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» на території м. Слов’янська та Слов’янського району реалізується проект «Тобі слід знати про туберкульоз». Слов’янський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді приймає участь у проекті з жовтня 2018 року.

Соціальні працівники надають соціальні послуги інформування та консультування, забезпечуючи проведення скринінгового анкетування на симптоми туберкульозу серед внутрішньо-переміщених осіб, та з 2020 року сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Послуги надаються на базі центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Слов’янського об’єднаного управління Пенсійного фонду, управління соціального захисту населення м. Слов’янська та Слов’янського району, АТ «Ощадбанк» у місті Слов’янську, сільських та селищних рад Слов’янського району тощо.

За весь період роботи скринінговим анкетуванням було охоплено 4471  особу, направлено до медичного закладу 897 осіб, пройшли обстеження на туберкульоз 762 особи, виявлених випадків туберкульозу – 0.

Робота в проекті сприяє формуванню довіри до соціального працівника, налагодженню контакту між соціальним працівником та клієнтом. З багатьма учасниками скринінгових анкетувань підтримується зворотній зв’язок, завдяки якому з’ясовано, що близько 50 осіб після проведеного скринінгу відмовилися від направлення до лікаря, але звернулися для обстеження до сімейного лікаря, з яким мали укладену декларацію. Внаслідок проведеного обстеження у 6 осіб підтвердилася пневмонія, у 1 особи був виявлений туберкульоз. Так, ці показники не відображені у звітній документації, але фактично зазначені особи вчасно виявили захворювання та отримали відповідне лікування саме завдяки проекту.

Один з них – Максим (ім’я вигадане). Він завітав до центру вже здоровим, подякувати. «Якби я тоді не погодився відповісти на Ваші запитання, - говорить він, - можливо мене б не було вже на цьому світі. Так, спочатку я навіть не придав значення результату опитування. Хай, думаю, говорять – це їх робота. Але мене вистачило лише на три дні, після чого мене здолали сумніви. Весь час я прислухався до власних відчуттів, декілька разів на день переміряв температуру тіла, навіть уві сні бачив ту дівчину з блокнотиком, - посміхається, - і все ж вирішив звернутися до свого лікаря. Як виявилося, вчасно…Мені призначили ліки, які я приймав систематично. А тепер, коли відчуваю себе здоровим, згадав про Вас. А що б могло бути…». Максим – це саме той хлопець, який поборов туберкульоз.

Ми вважаємо, що участь у проекті – це позитивна репутація нашої структури, сформована довіра до соціального працівника, прихильність клієнтів до діагностування та лікування соціально-небезпечних захворювань, врятовані життя наших клієнтів. І саме це НАША ІСТОРІЯ УСПІХУ!!!

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України