facebook
twitter
youtube
mail
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19

Історія успіху в проєкті "Тобі слід знати про туберкульоз!"

З червня 2018 року Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці і здоров’я» реалізує у місті Харкові проєкт  «Тобі слід знати про туберкульоз!» в рамках гранту Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією. Координатором проекту в м. Харкові є Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра».

Фахівці із соціальної роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова долучилися до реалізації даного проєкту з метою покращення якості надання соціальних послуг особам груп підвищеного ризику з числа внутрішньо переміщених осіб. Основним завданням фахівців із соціальної роботи є організація, виявлення туберкульозу серед вразливих верст населення міста Харкова.

Одним з прикладів успішного досвіду соціального супроводу хворого на туберкульоз є історія чоловіка (28 років) у Холодногірському районі м. Харкова.

В ході проведення скринінгового анкетування у поле зору працівника потрапив мешканець Холодногірського району, який є внутрішньо переміщеною особою. Він проживав тривалий час в орендованій квартирі, де поруч с ним, як з’ясувалося пізніше, проживала родичка (55 років), яка хворіла відкритою формою ТБ. Цей чоловік не звертався до лікарів та не проходив медичних оглядів, пояснюючи це браком часу та відсутністю коштів. ФСР  надав вичерпну інформацію про ризики та небезпечність хвороби, запропонував спільне з ним відвідування лікаря за місцем проживання та переконав, що обстеження є безпечним та безкоштовним. Після цього позиція чоловіка по відношенню до власного здоров’я змінилася: він пройшов обстеження, йому було встановлено діагноз та призначено лікування. Чоловік успішно пройшов весь курс лікування та повернувся до активного соціального життя.

В ході роботи з чоловіком, фахівці Центру також здійснювали наполегливу роз’яснювальну роботу з його родичкою. З’ясувалося, що жінка вже мала судове рішення щодо примусового лікування, але рішення було скасовано, її здоров’я погіршувалося, але жінка категорично відмовлялася від диспансеризації.  Успішне лікування чоловіка стало для цієї жінки яскравим прикладом реальної допомоги. Вона погодилася на проходження курсу лікування і зараз перебуває під контролем фтизіатрів.

Досвід спільної командної роботи  ФСР та медичних працівників дозволяє досягнути реальних зрушень в конкретних складних випадках, та в загальному стані роботи у боротьбі з ТБ у місті Харкові.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»
+38 044 290 29 10
+38 044 290 29 19
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України