15193506 1156620404420061 5822065473280822129 n

Щороку, відповідно до рішення ВООЗ та рішення Генасамблеї ООН, прийнятими 1988 року, 1 грудня відзначається Всесвітній день солідарності з ВІЛ-інфікованими.
Мета цього заходу - підвищення обізнаності населення про ВІЛ/СНІД та демонстрація міжнародної солідарності перед загрозою пандемії. У наслідок військового конфлікту на сході України значно підвищився ризик передачі вірусних захворювань, в тому числі ВІЛ та СНІДу. Тому, сьогодні одним з найжаливіших є питання попередження подібних захворювань шляхом поширення інформації з питань профілактики ВІЛ-інфекції та підвищення рівня відповідальності громадян за власне здоров’я. Адже якщо ти маєш інформацію - ти захищений

children

20 листопада cвітова спільнота традиційно відзначає Всесвітній день дитини. У 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам запровадити святкування Всесвітнього дня дитини, який слід відзначати, як день всесвітнього братерства та розуміння між дітьми і сприяння благополуччю дітей усього світу. Урядам було запропоновано самостійно обрати дату для цього дня. 20 листопада 1959 року Генасамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, а 40 років по тому, 20 листопада 1989 року, – Конвенцію про права дитини. Конвенція ООН про права дитини – це угода між країнами. Цей особливий документ було ратифіковано 191 країною світу. Держави-сторони взяли на себе обов’язок поважати і забезпечувати всі права дитини, передбачені Конвенцією. Основна ідея Конвенції полягає в найкращому забезпеченні інтересів дитини. Положення Конвенції зводяться до чотирьох основних вимог, які повинні забезпечити права дітей: виживання, розвиток, захист і забезпечення активної участі дітей у житті суспільства.

family

Саме на останній вимозі Конвенції й зосереджена робота проекту «Нова оселя», який реалізується МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Одним з основних завдань проекту є інтеграція дітей, які постраждали від конфлікту на Сході України та анексії АР Крим, до місцевих громад, куди вони переїхали зі своїми сім’ями, шляхом заохочення їх до участі у житті місцевої громади.


Більше про Проект Нова Оселя ви можете дізнатися за посиланням: http://www.lhsi.org.ua/index.php/uk/proekti/88-nova-oselia

26 жовтня 2016 року з 16.00 до 18.00 наша організація проводить вебінар на тему: «Психолого педагогічні методи роботи з дітьми, які потребують особливої уваги».


Доповідачка – Доктор психологічних наук, доцент Олена Чуйко.


Для участі у вебінарі можна зареєструватись за посиланням:

https://lhsiwebinars.clickmeeting.com/my-conference/register

19 жовтня 2016 року відбувся вебінар "Конвенція ООН про права дитини та інші європейські вимоги щодо гарантування прав дітей. Практика їх застосування в Україні.»

Матеріали вебінару можна завантажити тут.

Відео з вебінару доступне за даним посиланням - https://youtu.be/jwvlgU-Suxs

 

 

Шановні учасники конкурсу проектів "Нова оселя"!

Дякуємо за надіслані проектні пропозиції та повідомляємо, що наразі триває реєстрація всіх одержаних нами документів та матеріалів. Ми відправили електронною поштою підтвердження щодо одержання відповідного пакету документів персонально кожній організації. 

Просимо всіх, хто надіслав заявку на конкурс, перевірити одержання нашого підтвердження і в разі відсутності такого повідомлення проінформувати організаторів конкурсу електронною поштою за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 20 жовтня 2016 року до 19:00.

 

Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» в рамках проекту «Нова оселя: інтеграція та психосоціальна підтримка дітей з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Києві та Одеській області», який впроваджується в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, оголошує конкурс проектів. Докладно ознайомитись з інформацією про конкурс та його пріоритети, а також одержати аплікаційну форму проекту з додатками можна на сторінці конкурсу.

Літній наметовий табір «Витоки», що відбувся у Черкаській області, поблизу села Виграїв став частиною проекту «Нова оселя: реінтеграція та психосоціальна підтримка внутрішньо переміщених дітей в місті Києві та Одеській області», який реалізує  всеукраїнська молодіжна громадська організація «Національна Організація Скаутів України» спільно з МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я», за підтримки Європейської комісії в Україні.     

 IMG 4421

Табір проходив у п’ять змін і тривав з 18 червня по 22 серпня 2016 року. Учасниками проекту стали близько 300 дітей ВПО, віком від 8 до 15 років, які наразі проживають у місті Києві чи Одеській області.     

IMG 1457

Таким чином, учасники проекту «Нова оселя» змогли вперше побувати у наметовому таборі, дізнатися про Скаутський рух, отримати можливість відвідати понад п’ятдесят різноманітних активностей. З одного боку – це дозволило згуртувати дітей, які мають спільне соціальне підгрунтя, організувати для них окремий програмний блок, спрямований на підвищення рівня впливу дітей та молодих людей на процеси прийняття рішень у місцевій громаді. З іншого боку, протягом дня учасники проекту мали змогу приймати участь в різних активностях разом з іншими учасниками, що дозволяло їм подолати бар’єр та стереотипне ставлення до дітей ВПО.      

IMG 1447 2

 Кожен учасник не просто познайомився з іншими дітьми, але й знайшов у таборі справжніх друзів. Для максимально комфортного перебування дітей об’єднали у невеличкі загони від 15 до 20 осіб. На чолі кожного загону стояв дорослий керівник, який спостерігав за життям учасників проекту під час їх перебування у лісі, адже для багатьох з них це був перший досвід такого формату. Окрім того, з учасниками за необхідності працював психолог та соціальні педагоги.         

 IMG 4426 

Під час перебування у таборі діти отримали корисні знання про навколишній світ, навички орієнтування на місцевості. Навчилися розпалювати багаття та самостійно готувати на ньому їжу. А також отримали ази надання першої медичної допомоги.          

Дітям запропонували спробувати пожити невеличкими патрулями, самостійно вирішувати певні питання щодо життєдіяльності групи, обирати види активностей самостійно. Завдяки такому підходу вдалося продемонструвати, що дитяча думка може і повинна бути почута.    

 

            В рамках проекту «Нова оселя: реінтеграція та психосоціальна підтримка дітей ВПО у Києві та Одеській області», що впроваджується Міжнародною громадською організацією «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) спільно з Фундацією «Міжнародна ініціатива з розвитку дітей» (Нідерланди) та Національною організацією скаутів України (НОСУ) за фінансової підтримки Європейського Союзу, з 18 по 23 серпня в м. Одесі було проведено тренінги для надавачів послуг дітям із числа внутрішньо переміщених осіб та їх сім'ям: «Психосоціальна робота з дітьми та молоддю, які зазнали впливу війни».

DSC 0525

         В заходах взяли участь 43 представники міжнародних, бюджетних та небюджетних (громадських, волонтерських, благодійних, інших) організацій міста Києва та Одеської області, які опікуються питаннями внутрішньо переміщених осіб і забезпечують необхідну допомогу дітям-переселенцям та їх сім’ям.

DSC 0026

         Метою заходів було ознайомлення учасників з вітчизняними та зарубіжними концепціями та практиками психосоціальної допомоги дітям та молоді, які зазнали впливу війни, розробка подальших стратегій та планування роботи за даним напрямом на рівні громади. Програма тренінгів також враховувала результати дослідження потенціалу провайдерів послуг дітям із числа ВПО та їх сім’ям у приймаючих громадах, яке проводилось LHSI протягом березня-травня поточного року в рамках даного проекту.

20160819 093553

         До проведення курсу з підвищення кваліфікації спеціалістів було залучено науковців Київського національного університету ім. Тараса Шевченка та міжнародних експертів від Фундації «Міжнародна ініціатива з розвитку дітей» (Нідерланди) з понад 15-річним досвідом реалізації психосоціальних та миротворчих програм для дітей та молоді, що постраждали від війни.

DSC 0518

   Учасники отримали матеріали, які містять теоретичне підґрунтя та практичні рекомендації щодо активної участі дітей та молоді у вирішенні питань, які стосуються їх життєдіяльності, посилення стійкості до проблем, шо виникають у їх житті, щодо шляхів залучення зацікавлених сторін до процесів, що відбуваються в громадах та утворення міцних мереж для підтримки. Крім того, матеріали містять норми Міжнародного гуманітарного права, керівні принципи УВКБ ООН про переміщення усередині країни осіб, які були змушені рятуватися втечею і покинути свої будинки чи місця проживання, щоб уникнути наслідків збройного конфлікту, а також рекомендації щодо використання цих норм на практиці, враховуючи вимоги національного законодавства.

DSC 0542

Ці тренінги стали першим етапом підготовки професіоналів у сфері соціальних послуг за новими методологією та практиками роботи з дітьми-переселенцями та їх сім’ями на рівні громад.Другий етап тренінгів відбудеться у листопаді 2016 року.

«Labor and Health Social Initiatives» (LHSI)Партнери

Stop TB Partnership State Service of Ukraine on HIV/AIDS and Other Socially Dangerous Diseases Всеукраїнська Мережа ЛЖВ МБФ Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні European Union ВБФ Фонд Ріната Ахметова Розвиток України Зупинимо туберкульоз в Україні 2o XEtwFU3YtoK1tL2FZ6UAuuMICJYZdDATqf5LgW9I Федерація професійних спілок України

 

Електронна приймальня для пацієнтів TB Europe Coalition ВБФ USAIDPEPFAR Deloitte