23 травня МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» стала учасницею Форуму організацій громадянського суспільства м. Києва «Співпраця та розвиток», який пройшов в НСК «Олімпійський» за участі мера столиці п. Володимира Клічка.

1

Спеціально до Форуму нашою організацією був підготовлений буклет з інформацією про НЕСТ-центри та про організації, що працюють з використанням підходів чи принципів цих центрів, і які були підтримані нами в рамках проекту «Нова оселя».

3

Матеріал буклету викликав інтерес та схвальні відгуки учасників Форуму, які дуже швидко розібрали всі презентовані примірники.  

2

Здоровя, соціальна активність, індивідуальний внесок у результат команди, пригода, вироблення стійкості, витривалості та характеру – все це цілі та складові легкоатлетичних змагань для школярів початкових класів «Kids Athletics Games», які проводились благодійною організацією «Спорт заради миру» (директорка – Наталія Мартіашвілі) цими вихідними на центральному стадіоні «Шкільний» міста Чорноморськ для учнів шкіл міст Белгород-Дністровський, Южне та Чорноморськ в рамках проекту «Нова оселя», який виконується МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я за фінансової підтримки Євросоюзу.

 IMG 8096

Змагання проводились напередодні святкування Дня Європи в Україні. 320 хлопчиків та дівчаток у складі 32 команд змагались у різноманітних естафетах за право бути визнаними самими швидкими, вправними, сильними, витривалими та самими згуртованими, а їх батьки вболівали та підтримували маленьких спортсменів з трибун стадіону.

IMG 8133

У складі команд було чимало внутрішньо переміщених дітей, для яких ці змагання стали чудовою можливістю відчути себе важливою частиною нового життя, яке почалось в них кілька років тому з переїздом до нових міст, осель та шкіл.

IMG 8116

Короткі розмови з дітьми та батьками підтверджували добре ставлення до дітей ВПО та їх комфортне почуття у нових громадах, адже невипадково гасло цих змагань – «Спорт єднає країну!».

IMG 8118

 

Вже традиційно щотижня ми ділимося успіхами та досягненнями грантерів проекту «Нова оселя». Ось іще одна історія.

 

Із січня 2017 року команда ГО «Інформаційно-тренінговий центр громадських ініціатив»/ІТЦГІ розпочав реалізацію проекту «Сприяння інтеграції родин, дітей і підлітків з числа ВПО як запорука здоров’я приймаючої громади». 

18300852 918507071622095 3633385787306281633 n

            Але ця історія розпочалася раніше – з моменту нашого входження в родину громадських організацій, чиї проекти підтримані МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»/LHSI в рамках проекту «Нова Оселя: інтеграція та психосоціальна підтримка внутрішньо переміщених дітей у місті Києві та Одеській області» (реалізується при фінансування Європейського Союзу), тобто з грудня 2016.

            Завдяки участі у проектних заходах LHSI з кінця 2016 року наша організація розширила коло партнерів та однодумців і вперше стала учасником численних спільних проектів/заходів, що мають на меті психологічну підтримку дітей та родин з числа ВПО.

18275241 918507124955423 5144773317552201935 n

            Так, на базі Центру сім’ї Дарницького району (офісу ІТЦГІ) вже вкотре проходять заходи ГО «Кримська правозахисна ініціатива» в рамках роботи Школи журналістики «Sharks pen. Ua». Ба більше: ми вже плануємо спільну діяльність з організації заходів в рамках проекту «Нова Оселя: інтеграція та психосоціальна підтримка внутрішньо переміщених дітей у місті Києві та Одеській області» на літо 2017. Ми плануємо як спільне проведення заходів, участь дітей/родин ВПО з наших проектів у заходах партнерів і навпаки, залучення експертів/ тренерів/ спікерів з партнерських НГО.

17861599 10203423277059968 6788314774502490676 n

            Підтримуючи ініціативи активних мешканців Дарницького району столиці, ІТЦГІ стала місцем збору гуманітарної допомоги для родин у складних життєвих обставинах, до яких у повній мірі можна віднести і багато родин ВПО, які мусили полишати свої домівки лише з речами найпершої необхідності.

            Так, 8 родин ВПО, які живуть в Дарницькому районі столиці, отримали набори одягу, побутової хімії та ін. завдяки поширенню інформації через партнерські організації – учасників проектів LHSI. Додатково, зібрані дарничанами речі будуть передані до дитячого табору відпочинку «Лісова застава» БО «Всеукраїнський благодійний фонд «За право на життя» (також учасника проекту «Нова Оселя: інтеграція та психосоціальна підтримка внутрішньо переміщених дітей у місті Києві та Одеській області»), де оздоровлюються, відпочивають та проходять реабілітацію діти з родин ВПО.

            Росте коло друзів – ростуть наші можливості!

 

4 травня у міському будинку культури Ржищева працівники МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» провели зустріч із представниками міської громади. Метою зустрічі стало обговорення стратегічних пріоритетів розвитку Ржищівської громади та підготовка до написання заявки до Європейської комісії спільно з МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я».                 

18402717 1308094272606006 7442212850730889847 n                                                                                                                                                            

На зустрічі були присутні 16 учасників, які представляли: Ржищівську міську раду, раду ветеранів, промисловий сектор, міський центр зайнятості, міську лікарню, відділ освіти, молодіжні та студентські ради. Також у заході приймав участь міжнародний експерт з муніципального розвитку – Ян Едвін Ваандерс.             

18425058 1308094292606004 3452380087221457333 n                                                                                                                        

Учасники обговорили «болючі» для міста питання та шляхи їх вирішення. Також вони працювали в групах, де презентували свої плани з покращення інфраструктури міста і підвищення його привабливості для туристів та інвесторів.                                                                                       

18447469 1308094329272667 8036068216859336984 n                      

Після презентації групових робіт учасники обрали пріоритетні напрямки розвитку міста, для того, щоб долучити їх до заявки, яка буде направлена до Європейського Союзу.

 

Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (далі – LHSI) в рамках проекту «Нова оселя: інтеграція та психосоціальна підтримка внутрішньо переміщенних дітей у місті Києві та Одеській області», за фінансової підтримки Європейського Союзу, оголошує про конкурс на постачання послуг з виготовлення та розміщення інформаційно-рекламних матеріалів, а саме:

1. Дизайн та друк зовнішньої соціальної реклами.

- Створення дизайну макету зовнішньої соціальної реклами (з можливістю подальшого друку на носіях з орієнтовним розміром 1,2×1,8 м).

2. Друк макету зовнішньої реклами (орієтовна кількість 150 примірників), орієнтовний розмір 1,2×1,8 м.

3. Розміщення зовнішньої соціальной реклами

- Розміщення 150 одиниць сіті-лайтів (1,2×1,8 м) у місті Києві та Одеській області.

Подавати пропозиції можна як на окрему послугу, так і на всі 3 послуги.

Фактична кількість та види продукції можуть бути змінені, в т.ч. за результатами пре-тестінгу, як у більшу так і у меншу сторону згідно завдань, які будуть поставлені перед обраними постачальниками під час укладання угоди.

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, НЕОБХІДНИХ ДЛЯ ПІДТВЕРДЖЕННЯ ВІДПОВІДНОСТІ ПРОПОЗИЦІЇ УЧАСНИКА КВАЛІФІКАЦІЙНИМ КРИТЕРІЯМ ТА ІНШИМ ВИМОГАМ ЗАМОВНИКА

  1. Свідоцтво про реєстрацію;

  2. Виписка з ЄДРПОУ;

  3. Портфоліо виконаних робіт (та/або посилання на веб-сайт);

Перевага надається постачальникам, які можуть надати послуги без ПДВ.

Поданням пропозиції учасник гарантує можливість надання послуг у відповідності з умовами, визначеними в цьому оголошенні.

LHSI гарантує дотримання авторських прав та конфіденційності щодо всіх об’єктів інтелектуальної власності, поданих у складі пропозицій.

Строк подання пропозицій – до 15.05.2017, office@lhsi.org.ua, контактний телефон: 044 528 21 27, 044 529 12 99.

 

111111

Сегодня в школе выходного дня для детей-переселенцев разговаривала с Ниной, семиклассницей двенадцати лет, которая с родителями почти два года назад переехала в Киев из Донецка. В разговоре Нина совершенно неспециально, просто в контексте своей истории сказала, что сначала она училась в одной школе в Киеве, но потом перешла в другую.

- Почему?, - спросила я.

- Просто ребята в этой школе попались злые, - буднично пояснила Нина.

- Это как?

- Ну, потому, что я из Донецка...

Я удивленно вскинула брови в непонимании.

- Смеялись и дразнили, когда я говорила подъезд, а не парадное. Ну, знаете, у нас в Донецке говорят подъезд, а здесь – парадное. Удивлялись и спрашивали, что это такое, когда я говорила, что у меня с собой «тормозок». Знаете, просто это от шахтеров, у нас ведь там шахты, - вдруг, воодушевляясь, начала объяснять мне Нина.

- А как в новой школе?

- Хорошо. Там ребята веселее и дружнее. Я не стала говорить им, что я из Донецка, но они, правда, все равно узнали.

- Откуда?

- Мы поехали с классом в музей войны (Второй мировой), а там во время экскурсии вдруг очень громко раздались звуки летящих со свистом и рвущихся снарядов, бомб. Это было так неожиданно, что я испугалась и присела, накрыв голову руками. Ребята удивились, подбежали ко мне, стали спрашивать, что случилось. Вот мне и пришлось сказать, что у нас прямо из дома, где мы жили, стреляли. Я ведь из Донецка...  

Рассказ Нины долго не шел у меня из головы. Я вдруг задумалась о той лингвистической разнице, на которую обратила мое внимание Нина, о другой худенькой светловолосой семикласснице-переселенке, которая каждую субботу самостоятельно приезжает из Ирпеня, где теперь живет ее семья, в эту школу в историческом центре Киева, жадно впитывая все то новое, что открывается ей здесь, о восьмилетнем Максиме, который приезжает сюда с братом старшеклассником на уроки английского и учится наравне со всеми, потому что, как он утверждает, ему это интересно, о других ребятах-переселенцах, которых я увидела или с которыми познакомилась в этой школе, и которые жадно тянутся к знаниям, к новому, продолжая учится и в выходные дни. А мы просто помогаем, как и многие другие, чтобы эта школа встречала их каждую субботу. Пока все.    

20 та 21 квітня відвідувачі Департаменту соціальної політики та Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат змогли безкоштовно пройти обстеження на туберкульоз за допомогою пересувного флюорографу.

17833935 1289480664467367 5023052966485734672 o

Акція відбувається у рамках місячника з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом.

17990480 1289480477800719 7155565902630492554 o


З такою ініціативою виступила Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я» на продовження співпраці з Департаментом соціальної політики та КМЦСССДМ для поліпшення доступу представників ВПО та демобілізованих воїнів АТО до безкоштовного обстеження, виявлення та лікування туберкульозу.

P 20160915 154523


Інформаційним партнером МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я» у даному заході стала МГО «Міжнародний інститут проблем ВІЛ/СНІДу та туберкульозу».

17918053 1289480074467426 6927518796952335574 o

13 квітня на Андріївському узвозі в Києві відкрився вільний простір для молоді з числа ВПО, яка переїхала з тимчасово окупованих територій Криму, Луганської та Донецької областей.

Відкриття «Teen Club» відбулося у рамках проекту «Нова оселя: інтеграція та психосоціальна підтримка дітей з числа ВПО у м.Києві та Одеській області», який виконується МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Метою проекту є розвиток потенціалу організацій, які надають підтримку дітям та сім’ям ВПО для їх успішної інтеграції до місцевих громад та розвитку.

17918485 1121116807994191 74169289 n

 

Teen Club — місце не тільки для відпочинку, спілкування, ігор і різних активностей, а й можливість неформального, цікавого навчання. Тут можна навчитися кіномистецтва, хореографії, якійсь майстерності, зустрітися з психологами, підтягнути англійську мову, дізнатися більше про Київ, закінчити школу екскурсоводів, взяти участь у коучингу «Відкрий свій бізнес». Крім того, при клубі працює театральна студія, діти зможуть зустрітися з відомими людьми та створити власний гурток за інтересами.

Антикафе знаходиться в приміщенні Андріївської церкви, ще один простір відкритий для слухачів на території Михайлівського монастиря.

Це центр, куди діти можуть прийти вільно в будь-який час. Можуть попити кави, поспілкуватися, але разом з тим, не бути прив*язаними до певного окремого гуртка по часу. Ідея була в тому, щоб створити таке затишне місце,де можна отримати пораду, поспілкуватися з друзями.

Таким чином діти швидше адаптуються, якщо вони переїхали до Києва . Вони знаходять своїх однодумців, і можуть краще себе реалізувати, адже тут можна побути репортером, екскурсоводом, прийняти участь у театральному гуртку чи інших заходах , а це – саме те, що подобається дітям – розповідає Ілона Єлєнєва Директор МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»

Як зазначила програмний менеджер громадської організації «ЕЛЕОС-Україна» Олександра Ашрапова:

Ідея антикафе полягає в тому, що сюди можна прийти у будь-який час, не обов’язково щоб зробити замовлення. Тут можна самому обирати чим займатися. Можна навіть поспати. Правила поведінки встановлюють самі діти. Тут немає дорослих, які весь час нагадують, що треба робити, як поводитися. Тут – усі рівні. Якщо хтось, наприклад, сказав лайливе слово, не залежно дорослий чи  дитина - повинен заплатити 50 копійок штрафу.

20170413 123600

Шістнадцятирічний Максим Куликов переїхав до Києва з Луганська після початку військових дій на Донбасі. Сім'я Куликових переїхала до Києва на два тижні, як вони думали тоді, проте війна внесла свої корективи і Максим з батьками вирішили не повертатися до рідного міста.

Для хлопця вкрай важливо спілкуватися зі своїми однолітками, які пережили те саме, що і він. Найбільше Teen Club подобається Максиму тим, що тут дають можливість для творчості та розвитку.

—  Наприкінці минулого року мене запросили допомогти в створенні такого антикафе, де ми, підлітки-переселенці, змогли б розвиватися в тому напрямі, який нам подобається. І що найбільше сподобалося — нам дали свободу дій, — каже хлопець.

Серед учасників клубу — і кримські татари: 10-річний Керім і 8-річний Сеітхаліл Кудусови. Хлопців вперше привів до клубу батько.

— Такий клуб важливий для дітей, оскільки тут корисне проведення часу, де вони зможуть не тільки придбати нових друзів, а й навчитися новим навичкам у вподобаній майстерності.

 Скільки б не відкривалося подібних просторів, вони завжди будуть актуальні, — зазначив Ерфан Кудусов, батько хлопчаків.

 

Teen Club відкритий для відвідувачів щодня з 14:00 до 20:00.

Карта соціальних послуг для сімей та дітей ВПО

«Labor and Health Social Initiatives» (LHSI)Партнери

Stop TB Partnership State Service of Ukraine on HIV/AIDS and Other Socially Dangerous Diseases Всеукраїнська Мережа ЛЖВ МБФ Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні European Union ВБФ Фонд Ріната Ахметова Розвиток України Зупинимо туберкульоз в Україні 2o XEtwFU3YtoK1tL2FZ6UAuuMICJYZdDATqf5LgW9I Федерація професійних спілок України

 

Електронна приймальня для пацієнтів TB Europe Coalition ВБФ USAIDPEPFAR Deloittebspr logo