Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» в рамках проекту «Нова оселя: інтеграція та психосоціальна підтримка дітей з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Києві та Одеській області», який впроваджується в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, оголошує конкурс проектів. Докладно ознайомитись з інформацією про конкурс та його пріоритети, а також одержати аплікаційну форму проекту з додатками можна на сторінці конкурсу.

 

            В рамках проекту «Нова оселя: реінтеграція та психосоціальна підтримка дітей ВПО у Києві та Одеській області», що впроваджується Міжнародною громадською організацією «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) спільно з Фундацією «Міжнародна ініціатива з розвитку дітей» (Нідерланди) та Національною організацією скаутів України (НОСУ) за фінансової підтримки Європейського Союзу, з 18 по 23 серпня в м. Одесі було проведено тренінги для надавачів послуг дітям із числа внутрішньо переміщених осіб та їх сім'ям: «Психосоціальна робота з дітьми та молоддю, які зазнали впливу війни».

DSC 0525

         В заходах взяли участь 43 представники міжнародних, бюджетних та небюджетних (громадських, волонтерських, благодійних, інших) організацій міста Києва та Одеської області, які опікуються питаннями внутрішньо переміщених осіб і забезпечують необхідну допомогу дітям-переселенцям та їх сім’ям.

DSC 0026

         Метою заходів було ознайомлення учасників з вітчизняними та зарубіжними концепціями та практиками психосоціальної допомоги дітям та молоді, які зазнали впливу війни, розробка подальших стратегій та планування роботи за даним напрямом на рівні громади. Програма тренінгів також враховувала результати дослідження потенціалу провайдерів послуг дітям із числа ВПО та їх сім’ям у приймаючих громадах, яке проводилось LHSI протягом березня-травня поточного року в рамках даного проекту.

20160819 093553

         До проведення курсу з підвищення кваліфікації спеціалістів було залучено науковців Київського національного університету ім. Тараса Шевченка та міжнародних експертів від Фундації «Міжнародна ініціатива з розвитку дітей» (Нідерланди) з понад 15-річним досвідом реалізації психосоціальних та миротворчих програм для дітей та молоді, що постраждали від війни.

DSC 0518

   Учасники отримали матеріали, які містять теоретичне підґрунтя та практичні рекомендації щодо активної участі дітей та молоді у вирішенні питань, які стосуються їх життєдіяльності, посилення стійкості до проблем, шо виникають у їх житті, щодо шляхів залучення зацікавлених сторін до процесів, що відбуваються в громадах та утворення міцних мереж для підтримки. Крім того, матеріали містять норми Міжнародного гуманітарного права, керівні принципи УВКБ ООН про переміщення усередині країни осіб, які були змушені рятуватися втечею і покинути свої будинки чи місця проживання, щоб уникнути наслідків збройного конфлікту, а також рекомендації щодо використання цих норм на практиці, враховуючи вимоги національного законодавства.

DSC 0542

Ці тренінги стали першим етапом підготовки професіоналів у сфері соціальних послуг за новими методологією та практиками роботи з дітьми-переселенцями та їх сім’ями на рівні громад.Другий етап тренінгів відбудеться у листопаді 2016 року.

DSC 0188

 

Цього літа діти з сімей, які переїхали із зони АТО до м Києва та Одеської області отримали можливість долучитися до скаутський наметового табору для дітей "Витоки", який проходить протягом липня-серпня 2016 року на Черкащині. Ця діяльність є частиною проекту "Нова Оселя: реінтеграція та психосоціальна підтримка внутрішньо переміщених дітей у місті Києві та Одеській області", який впроваджується МГО "Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я" (LHSI) за фінансової підтримки Європейського Союзу у партнерстві з Національною організацією скаутів України та ICDI (Міжнародні ініціативи з розвитку дитини, Нідерланди). 18 серпня команда LHSI разом з ICDI відвідала  табір та поспілкувалась його учасниками.  

Голандські партнери  поділились досвідом організації командной роботи за активної участі дітей. Прикладом запровадження такого підходу стала ораганізація роботи "дитячого" агенства новин табору. Діти швидко вжилися в ролі репортерів та фотограів. Фільмували самі яскраві події свого таборового життя. LHSI спільно з партнерами збиратиме та публікувати "дитячі новини" на своїй сторінці у фейсбук. facebook/lhsi

 

DSC 0279   DSC 0306

 

28 липня 2016 р. в рамках проекту МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» «Тобі слід знати про Туберкульоз» (що втілюється за фінансової підтримки Проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні") було організовано виїзний консультпункт спільно із  КМЦСССДМ на базі  національної акції за підтримки МБО «Альянс громадського здоров’я » в парку Шевченка м. Києва  з нагоди  Міжнародного дня боротьби з вірусними гепатитами.

F:\Проект по ТБ\парк Шевченко\DSCN2213.JPG F:\Проект по ТБ\парк Шевченко\DSCN2216.JPG

Під час заходу було роздано 50 буклетів, пройшло анкетування 15 чоловік - з них 9 ветеранів АТО, надано консультації про звернення до медичної установи  щодо проходження первинної діагностики. Учасники АТО зацікавлено роздивляли брошуру і в усній формі відповідали на запитання по скринінг-анкеті, також були вмотивовані заповнити цю анкету зі своїми рідними вдома про всяк випадок.

F:\Проект по ТБ\парк Шевченко\DSCN2247.JPG F:\Проект по ТБ\парк Шевченко\DSCN2252.JPG

 

Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) спільно з Фундацією «Міжнародна ініціатива з розвитку дітей» (Нідерланди), за фінансування Європейської Комісії реалізує проект «Нова оселя: реінтеграція та психосоціальна підтримка дітей ВПО у Києві та Одеській області», метою якого є активізація участі організацій громадянського суспільства у розширенні програм з реабілітації та інтеграції у місцеві громади внутрішньо переміщених сімей з дітьми, підвищення потенціалу закладів, установ та організацій різних форм власності, до компетенції яких належить здійснення роботи з внутрішньо переміщеними особами.

В межах реалізації проекту передбачено підвищення кваліфікації спеціалістів (2 тренінги та 4 вебінари для одних і тих же спеціалістів) із числа надавачів послуг, які працюють з ВПО (у тому числі представники бюджетних та недержавних організацій) щодо забезпечення необхідної допомоги дітям із числа ВПО та їх сім'ям, за підходом «розвитку дітей», для їх ефективної інтеграції у місцеві громади (з урахуванням міжнародного досвіду щодо надання допомоги дітям, переміщеним із зони військових конфліктів).

Для проведення курсу з підвищення кваліфікації будуть залучені міжнародні експерти та науковці Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а після його закінчення спеціалісти отримають сертифікат державного зразка про підвищення кваліфікації.

Також учасникам тренінгу будуть роздані методичні рекомендації щодо удосконалення роботи за даним напрямом: для тестування та урахування в кінцевому варіанті питань, вирішення яких потребує додаткового роз'яснення.

Орієнтовний час проведення тренінгів: третя декада серпня (м. Одеса) та друга декада листопада (м. Київ). Вебінари будуть проводитись протягом жовтня - листопада поточного року, за узгодженим графіком (про дату та час їх проведення буде повідомлено додатково).

Перевага надається організаціям, що працюють в м. Києві та Одеській області.

            Для участі в тренінгах необхідно підготувати мотиваційний лист (не більше 2 аркушів), у якому зазначити:

  1. П.І.п/Б, контакти, місце роботи та посада;
  2. Обгрунтоване бажання участі;
  3. Готовність до апробації методичних рекомендацій, надання кращої практики їх використання та пропозицій щодо удосконалення.
  4. Яким чином будуть викоритсані отримані знання та навички.

           Додатковою перевагою при відборі учасників буде досвід роботи з дітьми із числа ВПО.

                        LHSI бере на себе оплату за проживання учасників та відшкодування за проїзд до місця проведення заходу.

            Мотиваційні листи просимо направляти за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Кінцевий термін подачі мотиваційних листів 29 липня 2016 року. Про результати буде повідомлено 5 серпня 2016 року.

 

          Контактна особа від організації: програмний спеціаліст з підвищення кваліфікації Лідія Козуб (тел. 099-71-34-555).

21.07.2016 за підтримки Проекту Нова Оселя, який впроваджується МГО “Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я” (LHSI) за фінансуванням Європейської комісії у приміщенні Одеського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, м. Одеса відбулось установче засідання робочої групи зацікавлених бюджетних та недержавних організацій, які надають допомогу дітям ВПО та їх сім’ям.

У відповідь на виклики виявлені в ході дослідження Проекту Нова Оселя фахівці LHSI запропонували розробити узгоджений план дій різних провайдерів психосоціальних послуг для дітей у громадах з метою кращої координації, раціонального використання ресурсів та кращого забезпечення адресності у наданні послуг. Під час зустрічі Ілона Єлєнєва, директор LHSI, представила міжнародний досвід розробки психосоціальних програм по роботі з дітьми, які зазнали впливу війни та звернула уваги на основні ризики щодо розвитку дітей, які мають бути адресовані подібними програмами на місцевому рівні в першу чергу.

Недержавні організації – учасники зустрічі – підкреслювали своєчасність та необхідність координації зусиль з метою уникнення дублювання активностей з ВПО, адже в місті Одесі працює багато волонтерських/ініціативних груп та досвідчених НДО. За результатами зустрічі учасники підтримали ініціативу та домовились про співпрацю. Усі охочі державні та громадські організації, які працюють в м Одеса можуть долучитися до роботи групи, яка буде працювати протягом липня-вересня 2016 року.

За додатковою інформацією можете звертатися до координатора діяльності проекту Нова Оселя в Одеській області Тараса Кошевого за тел 0930003600 або email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

20160721 111131 2

20 липня 2016 року в м. Одесі в рамках проекту «Нова оселя» відбувся круглий стіл за участі директора LHSIІлони Єлєнєвої та експертів проекту, директора Одеського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Емми Андреасян та Одеського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юлії Гайдаржі, а також фахівців цих центрів, представників відповідних департаментів Одеської обласної адміністрації, керівників та фахівців центрів соціальних служб, служб у справах дітей, управлінь освіти, молоді та спорту державних адміністрацій м. Подільська та м. Белгород-Дністровська, представників низки громадських організацій м. Одеси та області. Учасники зібрання зацікавлено обговорювали звіт за проведеним дослідженням потенціалу провайдерів психосоціальних послуг та презентували власні практики роботи з дітьми та сім’ями ВПО у громадах, також вони підтримали основні результати, висновки та рекомендації дослідження. Проведений захід став певним форумом для учасників соціально-психологічної роботи з дітьми та сім’ями ВПО, на якому вони започатковували або зміцнювали професійні контакти, обмінювались думками та досвідом, планували майбутні справи.

DSCN2199 2

DSCN2201 2

23 червня 2016 року Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) провела круглий стіл, присвячений обговоренню результатів дослідження потенціалу провайдерів послуг дітям з числа ВПО та їх сім’ям у громадах.

DSC 3269 1

Круглий стіл «Презентація результатів дослідження потенціалу провайдерів послуг дітям з числа ВПО та їх сім’ям у громадах» відбувся у рамках проекту «Нова оселя: інтеграція та психосоціальна підтримка дітей з числа внутрішньо переміщених осіб у місцевих громадах Києва та Одеської області», який організація реалізує МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» за фінансової підтримки Європейської комісії в Україні.

DSC 3274 1

У засіданні круглого столу взяли участь:

Олександра Магурова - радник Міністра соціальної політики України з питань переселенців по м. Києву;

Руслан Колбаса – Директор Департаменту захисту прав дитини та усиновлення Міністерства соціальної політики України;

Ганна Старостенко – заступник голови Київської міської державної адміністрації;

Ілона Єлєнєва – директор Міжнародної громадської організації «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»;

представники міжнародних, державних, неурядових та волонтерських організацій, які опікуються питаннями внутрішньо переміщених осіб і забезпечують необхідну допомогу дітям-переселенцям та їх сім’ям.

 

Чи легко бути «новеньким»? Кожен, кому в дитинстві доводилось переходити до нової школи або переїзжати з батьками до іншого району чи міста памятає, як непросто було в перші дні, а, можливо й місяці, адаптуватися до нового класу, приживатися у новому дворі, спілкуватися, заводити нових друзів, заслуговувати на повагу та визнання, позбуватися не завжди приємного ярлика «новенький», ставати «своїм» у «чужому» оточенні, яке згодом ставало «своїм», близьким та звичним.  

З подібним феноменом, але, нажаль, у масштабах країни, зіткнулась Україна внаслідок анексії Криму та тимчасової окупації частини своєї території на сході держави.

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН),за 2015 рік наша країна посіла 4 місце у світі за кількістю внутрішньо переміщених осіб (1,6 млн.) після Колумбії (6,9 млн.), Ємену (2,5 млн.) та Південного Судану (1,8 млн.), при загальній кількості у світі – близько 41 млн. осіб.

Однак масовий виїзд громадян з окупованих територій обумовлений не лише бажанням змінити місце проживання - це, насамперед, бажання зберегти спокій, а деколи навіть життя, собі та своїм близьким.

Адаптуватись та інтегруватись до нових громад дітям та сім’ям ВПО допомагає низка бюджетних та громадських організацій, волонтерів, донорів та простих громадян. Статистика надавачів послуг для дітей та сімей ВПО свідчить про те, що найбільш затребуваною після термінової гуманітарної допомоги для них є кваліфікована психосоціальна підтримка (понад 30% серед всіх послуг).

Проведення дослідження практик надання психосоціальної підтримки дітям із числа внутрішньо переміщених осіб та їх сім’ям для їх інтеграції та розвитку у нових громадах, визначення потреб і прогалин у діяльності провайдерів послуг для цієї цільової групи на прикладі м.Києва та Одеської області (м.Одеса, м.Чорноморськ та м.Южне) стало одним з перших кроків реалізації Проекту.

 Дослідницька група МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» визначила низку прогалин у роботі з дітьми ВПО на місцевому рівні, серед яких низький рівень потенціалу надавачів послуг, відсутність єдиного узгодженого розуміння поняття «інтеграція» щодо дітей із числа ВПО та їх сімей, відсутність розуміння батьками поведінкових особливостей дітей, які пережили травматичний досвід, а також посттравматичний стресовий розлад у батьків, не дозволяє забезпечити належну та вчасну допомогу такій дитини, що може обумовити значний вплив на здоров’я та розвиток дитини в подальшому.

«Ми інколи самі винні в тому, що розвинули у деяких сімей ВПО споживацький підхід (зокрема це стосується мешканців місць компактного проживання). Та «позитивна дискримінація», яка часто використовувалась провайдерами послуг на початкових етапах роботи з дітьми ВПО (формування окремих класів у школах, надання подарунків до свят лише цим дітям, організація та проведення заходів спеціально для них тощо) негативно впливала на їх інтеграцію та відношення до них місцевого населення» - представник волонтерської організації для ВПО, м. Одеса (цитата з дослідження).

«Ми маємо розвивати комплексні психосоціальні послуги для дітей ВПО та їх сімей у громаді, активно залучаючи й місцевих мешканців до співпраці. Але передусім нам потрібно привчитися ставити потреби всебічного розвитку дитині на перше місце. В школі, в сім’ї, в громаді. - зазначила директор Міжнародної громадської організації «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» Ілона Єлєнєва. - Саме з цією метою ми спільно з партнерами розпочали впровадження проекту «Нова Оселя» і плануємо надалі створити й підтримувати майданчик для співпраці неурядових та державних провайдерів».

Про важливість реалізації таких проектів зазначили як директор Департаменту захисту прав дитини та усиновлення Мінсоцполітики Руслан Колбаса, так і Колобова Ярослава – Директор Київського міського центру соціальних
служб для сім’ї, дітей та молоді
, адже вони: «дають можливість не лише побачити та усунути недоліки, але й отримати суттєву підтримку там, де держава та місцеві органи влади на сьогодні цього зробити ще не в змозі».

DSC 3352 1

Більш детальну інформацію про проект «Нова оселя: інтеграція та психосоціальна підтримка дітей з числа внутрішньо переміщених осіб у місцевих громадах Києва та Одеської області» можна дізнатись за телефоном: 044-529-12-99, 044-528-21-27. Матеріали круглого столу доступні за наступними посиланнями:

- звіт за результатами дослідження 

- презентація дослідження

 

«Labor and Health Social Initiatives» (LHSI)Партнери

Stop TB Partnership State Service of Ukraine on HIV/AIDS and Other Socially Dangerous Diseases Всеукраїнська Мережа ЛЖВ МБФ Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні European Union ВБФ Фонд Ріната Ахметова Розвиток України Зупинимо туберкульоз в Україні 2o XEtwFU3YtoK1tL2FZ6UAuuMICJYZdDATqf5LgW9I Федерація професійних спілок України

 

Електронна приймальня для пацієнтів TB Europe Coalition ВБФ USAIDPEPFAR Deloitte